πίσω στο site

geomusic7 η ιστορία του τραυλισμού μου

Γράψτε μας την ιστορία του δικού σας τραυλισμού. Μας ενδιαφέρει να τη μοιραστείτε μαζί μας.

geomusic7 η ιστορία του τραυλισμού μου

Δημοσίευσηαπό geomusic7 » Κυρ Δεκ 25, 2011 12:42 am

ο δικος μου τραυλισμος ειναι κληρονομικος,απο μικρος θυμαμαι τον εαυτο μου να κολλαει στην ομιλια του και να στεναχωριεται εντονα γι'αυτο.Καθως μεγαλωνα συνηδητοποιουσα πως ξεχωριζα απο τα αλλα παιδια λογω του τραυλισμου μου ,στο σχολειο μερικες φορες φορες που ηξερα το μαθημα δεν σηκωνα το χερι μου για να μην με κοροιδεψουν τα παιδια.Ο τραυλισμος μου μια ζωη ειναι στασιμος,στις δυσκολες αλλα και στις χαρουμενες στιγμες,δεν με αναγκασε ομως να εχω την προσωπικη μου κοινωνικη ζωη,περιφερομαι και μιλαω με τον κοσμο αλλα πλεον δεν με ενδιαφερει αν θα τραυλισω.ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.Τωρα πια στα 25 μου ξεκινησα το ομαδικο προγραμμα και ειμαι αισιοδοξος γι'αυτο...
Τελευταία επεξεργασία από Anonymous και Παρ Δεκ 30, 2011 3:07 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
geomusic7
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Δεκ 21, 2011 11:58 pm

Απ: geomusic7 η ιστορία του τραυλισμού μου

Δημοσίευσηαπό mirela » Τρί Ιαν 03, 2012 2:47 pm

Καλώς ήρθες στη παρέα μας geomusic7! Ευχαριστούμε που μας έγραψες την προσωπική σου εμπειρία!

Και εγώ δεν σήκωνα χέρι να πω μάθημα και έτρεμα στην ιδέα πως θα με βάλουν να διαβάσω... Ο τραυλισμός επηρεάζει τον καθένα από μας σε διαφορετικά περιβάλλοντα και καταστάσεις. Και είναι πολύ σημαντικό που δεν σε ανάγκασε να περιορίσεις την κοινωνική σου ζωή.

Το πιο σημαντικό όμως είναι το μήνυμα που περνάς σε όλους μας: Δεν σε ενδιαφέρει αν τραυλίζεις και δε σε επηρεάζει συναισθηματικά όπως πριν!

Καθως μεγαλώνουμε βλέπουμε πως ξεχωρίζουμε από τους υπόλοιπους. Αυτή η διαφορετικότητα όμως είναι που μας κάνει ξεχωριστούς! Έχουμε ένα πλεονέκτημα, τραυλίζουμε και το δείχνουμε! Αν δούμε το "μειονέκτημα" ως πλεονέκτημα και προσπαθήσουμε να ελέγξουμε τον τραυλισμό μας θα προχωρήσουμε μπροστά παρέα με αυτό το γλυκό ανθρωπάκι!

Να είσαι και να παραμείνεις αισιόδοξος! Καλή συνέχεια στο πρόγραμμα!
mirela
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 14, 2009 5:14 pm

Απ: geomusic7 η ιστορία του τραυλισμού μου

Δημοσίευσηαπό geomusic7 » Παρ Ιαν 06, 2012 10:11 pm

Σε ευχαριστω πολυ Μιρελλα,απο αυριο ξεκιναω τα 15 πρωτοκολλα,εχω σκληρη δουλεια και πρεπει να δωσω ιδιαιτερη βαση στην αποευαισθητοποιηση,πιστευω στις δυναμεις μου με την βοηθεια του ΘΕΟΥ.
Αληθεια πως σου φανηκε το τραγουδι που αφιερωσα στο ''ανθρωπακι''? 
geomusic7
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Δεκ 21, 2011 11:58 pm

Απ: geomusic7 η ιστορία του τραυλισμού μου

Δημοσίευσηαπό mirela » Παρ Ιαν 06, 2012 10:26 pm

Μια χαρά είναι. Αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό και εξαρτάται από το τι θέλει να εκφράσει ο καθένας μας για το τραγούδι που αφιερώνει στο ανθρωπάκι.

Καλή επιτυχία στα πρωτόκολλα! Μην αγχώνεσαι, προσπάθησε και όλα θα πάνε καλά!

(Τώρα που μου τα θύμισες και εγώ θα εξασκήσω τεχνικές! Έχω αρκετό καιρό..)
mirela
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 14, 2009 5:14 pm


Επιστροφή στο Η ιστορία του Τραυλισμού μου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης