πίσω στο site

Πρώτος Λόγος

Στα πλαίσια της "απευαισθητοποίησης" (φάση της θεραπείας που στοχεύει στη μείωση του φόβου του τραυλισμού) έφηβοι που συμμετέχουν στα προγράμματα θεραπείας κοινοποιούν τις προσωπικές τους εμπειρίες για τον τραυλισμό

Πρώτος Λόγος

Δημοσίευσηαπό Pepe » Πέμ Οκτ 23, 2008 10:10 pm

proxthes evgala gia proti fora logo mprosta se olo to lykeio kai den eixa poli anxos prin miliso.alla kai otan milousa den eixa katholou anxos.den travlisa katholou (an kai na travliza den tha me polienoiaze).pantos ego eimai poli efxaristimenos apo afto gt prin apo liga xronia den mporousa na me fantasto na vgazo logo
Τελευταία επεξεργασία από Anonymous και Παρ Μαρ 06, 2009 5:15 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Pepe
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Απ: Protos logos

Δημοσίευσηαπό Shakit » Παρ Οκτ 24, 2008 11:46 am

Χρησιμοποίησες κάποια τεχνική, ή σου βγήκε έτσι αυθόρμητα?

"Ξεκλείδωσες" κάποια πόρτα και μπήκες σε έναν χώρο άγνωστο μέχρι χτές για σένα.. Εντυπωσιάστηκες με τον χώρο και με ότι αυτός περιείχε! Τώρα που βρήκες το "κλειδί" μπορείς να ξαναμπείς εκεί μέσα, όποτε θές..

Είναι πολύ σημαντική η εμπειρία σου! Εκανες πολύ καλά που την μοιράστηκες!
Τελευταία επεξεργασία από Anonymous και Παρ Οκτ 24, 2008 12:42 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Δεν μπορούμε να λυγίσουμε τον άνεμο, μπορούμε όμως να ρυθμίσουμε τα πανιά.
Άβαταρ μέλους
Shakit
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Δημοσίευσηαπό Pepe » Παρ Οκτ 24, 2008 3:11 pm

efxaristo.den ekana kapoia texniki aplos mou vgainan oi leksis
Άβαταρ μέλους
Pepe
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Δημοσίευσηαπό Chris » Σάβ Οκτ 25, 2008 9:47 pm

to oti milhses  kala den shmainei oti prepei na parathseis tis texnikes
Chris
Πλήρες μέλος
Πλήρες μέλος

Δημοσίευσηαπό Pepe » Κυρ Οκτ 26, 2008 5:26 pm

se kamia periptosi den tha paratiso tis texnikes!tis efarmoza tis efarmozo kai tha tis efarmozo
Άβαταρ μέλους
Pepe
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Δημοσίευσηαπό Cris » Παρ Ιαν 23, 2009 5:57 pm

Pepe, από τα καλλίτερα ποστ που διάβασα σε αυτό το forum! Συγχαρητήρια (αν και λίγο καθυστερημένα!!) για το εγχείρημα. Για να γελάσεις, θα σου πω πως και εγώ είχα βγάλει μίνι-λόγο στο Γυμνάσιο, πριν τις εκλογές του 15μελούς, αλλά δε κατάλαβε κανείς τίποτα (σχεδόν)! Όλοι μου έλεγαν: "τα είπες τόσο γρήγορα που δε σε καταλαβαίναμε!" Wow, αυτή την εμπειρία μου πάντως τη θυμήθηκα με το ποστ σου! Είχα αρκετά χρόνια να τη θυμηθώ!

Και πάλι συγχαρητήρια για την ομιλία σου και συνέχισε με παρόμοια εγχειρήματα...
Υπάρχει ζωή πριν τον θάνατο;
Cris
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος

Δημοσίευσηαπό miaxara » Παρ Ιαν 23, 2009 7:45 pm

eixes sto mualo sou ama trauliseis ti na kaneis?mou tuxainei emena den agxwnomai otan milaw giati kserw ti na kanw se periptwsh traulismoy kai den traulizw
Άβαταρ μέλους
miaxara
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Δημοσίευσηαπό Pepe » Παρ Ιαν 23, 2009 10:04 pm

ti tha kana an travliza tpt tha allaza ti protasi xoris na allakso to noima nomizo.de thimami kala
Άβαταρ μέλους
Pepe
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Απ: Πρώτος Λόγος

Δημοσίευσηαπό fainomeno » Πέμ Ιούλ 29, 2010 12:43 am

Ειχα παρουσιασει μπροστα στην ταξη μου μια εργασια Θυμαμαι πωσ ειχα πολυ αγχοσ για το πωσ θα τα παω.Οταν ομωσ αρχισα να μιλαω λυθηξε η γλωσσα μου με αποτελεσμα να χαλαρωσω να βρω ρυθμο και να μην κολλησω.Στο τελοσ οι συμμαθητεσ μου και η καθηγητρια μου με  επιβραβευσανε και εγω ειχα νιωσει χαρα ικανοποιηση και ολιγη περηφανεια.Ομολογω οτι ειναι μια ψυχοφθορα διαδικασια μα καταλαβα οτι τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο και ολα εξαρτωνται απο εμασ.Παροτρηνω και εσασ να κανετε κατι παρομοιο και γενικα να ξεπερασετε τα ορια σασ
fainomeno
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Επιστροφή στο Έφηβοι που Τραυλίζουν - Προσωπικές Εμπειρίες

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης