πίσω στο site

Βατραχος ή πριγκιπας?

Προσωπικές απόψεις και γνώμες για τον τραυλισμό εκτίθενται σε δημόσια διαβούλευση

Βατραχος ή πριγκιπας?

Δημοσίευσηαπό mirela » Κυρ Νοέμ 21, 2010 10:48 pm

Όλοι θα γνωριζετε το γνωστο παραμύθι με τον πριγκιπα και τον βάτραχο! Πως αισθάνεστε που συνυπαρχετε με τον τραυλισμό? Σαν πρίγκιπες/ισσες ή σαν βάτραχοι/ινες?

Εγω αισθανόμουν σαν βατραχινα  και μετα απο τη συμμετοχη στο προγραμμα ''μεταφορφωθηκα'' σε πριγκιπισσα! Το οτι αποδεχθηκα το προβλημα και παραλληλα με την εξασκηση των τεχνικών με εχει βοηθησει στην αυξηση της αυτοπεποιθησης μου και στο να βλέπω τα πραγματα απο διαφορετική πλευρά.
Νιωθω σαν πριγκιπισσα επειδη τραυλιζω! Οποιος εχει συμμετασχει σε προγραμμα θα καταλαβαινει αυτη την αλλαγη κα την '' μεταμορφωση'' προς το καλυτερο!
Φυσικα και δεν υπαρχει μαγικο ραβδι αλλα ο αγωνας και η προσπαθεια φερνουν θετικα αποτελεσματα! Εχω φτασει σε σημειο που να μην με ενοχλει καθολου σε σχεση με το παρελθον και ειμαι πολυ χαρουμενη γι αυτο!
mirela
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας
 
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: Δευτ Δεκ 14, 2009 5:14 pm

Απ: Βατραχος ή πριγκιπας?

Δημοσίευσηαπό λιλαντα » Δευτ Νοέμ 22, 2010 5:26 pm

ΠΡΩΤΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ ΒΑΤΡΑΧΟΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΙΓΚΙΠΕΣ. ΒΑΤΡΑΧΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ...ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΥΛΙΣΜΟΣ, ΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ..Γ' ΑΥΤΟ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΜΕ...ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΝΩΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΕΝΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ.  ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΑΜΕ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΜΑΣ.. ΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ, ΝΟΙΩΘΟΥΜΕ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΕΣ Η / -ΠΕΣ . .....ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΙΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΙ, ΕΧΟΥΜΕ  ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ  ΜΑΣ  ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ..
Άβαταρ μέλους
λιλαντα
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 11:54 am


Επιστροφή στο Θέσεις και Αντι-θέσεις Ενηλίκων που Τραυλίζουν

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες