πίσω στο site

ο τραυλισμος μου

Γράψτε μας την ιστορία του δικού σας τραυλισμού. Μας ενδιαφέρει να τη μοιραστείτε μαζί μας.

ο τραυλισμος μου

Δημοσίευσηαπό VasilisMytilene » Σάβ Ιαν 11, 2014 5:20 am

Καλησπερα σε ολους...

Ειμαι ο Βασιλης ειμαι 18 και προφανως για να ειμαι σε αυτο το site τραυλιζω...

Ο τραυλισμος μου ξεκινησε στην τριτη ή στη τετάρτη δημοτικου αποτι θυμαμαι...Τοτε δεν θυμαμαι να επηρρεαζε ιδιαιτερα την εξελιξη της ζωης μου...

Βεβαια οσο περνουσαν τα χρονια γυμνασιο και λυκειο γινομουν ολο και περισσοτερο ευαισθητος στο συγκεκριμενο θεμα...

Ειχα κανει αρκετες φορες λογοθεραπεια χωρις βεβαια να εχω την καταλληλη κριτικη ικανοτητα και δεν ημουνα αρκετα ωριμος για να αντιμετωπισω το προβλημα απο τις ριζες του...Χρησιμοποιουσα την λογοθεραπεια ως μεσω ανυψωσης της ψυχολογιας μου που οδηγουσε στην προσωρινη λυση του θεμματος του τραυλισμου..

Πριν απο μερικους μηνες ειδα οτι δεν παει αλλο και αποφασισα οτι θα αντιμετωπισω το προβλημα..

Πριν λιγες μερες τελειωσα το ομαδικο προγγραμα του κυριου Φουρλα...

Τα συμπερασματα που εχω βγαλει ειναι τα εξης...


Οσο λιγοτερο ευαισθητος ειμαι στο θεμα του τραυλισμου τοσο εκεινο δεν θα με ενοχλει και με τη χρηση τον τεχνικων θα μπορω να ελενξω το μερος του τραυλισμου που δεν εχει σχεση με την ψυχολογια...


Προσωπικα η απευαισθητοποιηση με δυσκολευει πολυ αλλα ειμαι αποφασισμενος με σταθερα βηματα να πετυχω το στοχο μου..


Καλη τυχη σε ολους μας και σκεφτειτε οτι η επιλογη της λυσης του τραυλισμου ειναι στο χερι μας! ::)





Πριν λιγες μερες
VasilisMytilene
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιαν 10, 2014 1:50 am

Επιστροφή στο Η ιστορία του Τραυλισμού μου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες