πίσω στο site

η δικη μου ιστορια

Γράψτε μας την ιστορία του δικού σας τραυλισμού. Μας ενδιαφέρει να τη μοιραστείτε μαζί μας.

η δικη μου ιστορια

Δημοσίευσηαπό cynthia » Κυρ Δεκ 23, 2012 9:33 pm

Καλησπερα σας! Με λένε Σύνθια και είμαι 27 χρονών! Θα ηθελα και εγω να μιλησω για την δικη μου δυσκολια, η οποια δεν είναι ο τραυλισμος ωστοσο παρατηρουνται ομοιοτητες σε αρκετα σημεια, όπως τα εξωτερικα χαρακτηριστικα και τα εσωτερικα χαρακτηριστικα.
Η δυσκολια μου εχει να κανει κυριως με την δυσκολία μου στο να παρακολουθήσω κάποιον οταν μου δείχνει κατι καινουργιο ακομα και στο να ακολουθήσω τις οδηγίες που μου δίνονται. Με κουράζει πολύ και παύω να ακούω τον άλλο. Εκείνη την στιγμή λες και ολα θολώνουν και νιώθω οτι δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Την δυσκολία μου αυτή την αναγνωρισα αρκετά μεγάλη και μάλιστα δεν την αναγνώρισα εγώ στον εαυτό μου αλλά ένας άνθρωπος στη δουλειά μου, μου είπε οτι εχω διάσπαση. Εγώ ομώς γνώριζα οτι διάσπαση δεν έχω και καμοία δυσκολία στο να συγκεντρωθώ σε κάτι, αντιθέτως μου είναι πολύ εύκολο. Γιατί όμως δίνω αυτή την εντύπωση;; Κάπως έτσι μπορώ να πω οτι ξεκίνησε η αναζήτηση μου στο τι ακριβώς μου συμβαίνει και πότε. Ωστόσο το γεγονός οτι δεν είναι κάτι εμφανές με καθησύχαζε, όμως μεχρι πότε; ; ; Μεχρι που βρέθηκε και άλλος ένας άνθρωπος απο διαφορετικό εργασιακό περιβάλλον να μου περιγράφει με λεπτομέρεις αυτό το οποίο κάνω όταν δυσκολεύομαι και εγώ θεωρούσα οτι δεν είναι εμφανές!! Επίσης, και το πιο σημαντικό είναι οτι πλεόν δουλεύω μόνη μου ως ελεύθερος επαγγελματίας και δουλεύω με ανθρώπους. Το γεγονός αυτό με γεμίζει πολλές ευθύνες και κάτι θα πρέπει να κάνω ωστε να μην δίνω την λανθασμένη εντύπωση στους πελάτες μου. Την λανθασμενη εντύπωση ότι το μυαλό μου είναι αλλού και οτι οι σκέψεις μου δεν είναι συγκροτημένες, όταν για παράδειγμα θα πρέπει να εξηγήσω κάτι ή όταν μου γίνεται μια ερώτηση στην οποία δεν γνωρίζω την απάντηση της.
cynthia
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Απ: η δικη μου ιστορια

Δημοσίευσηαπό ΚΕΘΤ » Κυρ Δεκ 23, 2012 9:55 pm

Ενδιαφέρουσα ιστορία Σύνθια. Τι κοινό και τι διαφορετικό έχει η δική σου δυσκολία με τον τραυλισμό?
Άβαταρ μέλους
ΚΕΘΤ
Διαχειριστής
Διαχειριστής

Επιστροφή στο Η ιστορία του Τραυλισμού μου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης