πίσω στο site

Ο Τραύλισμος μου

Γράψτε μας την ιστορία του δικού σας τραυλισμού. Μας ενδιαφέρει να τη μοιραστείτε μαζί μας.

Ο Τραύλισμος μου

Δημοσίευσηαπό Eirini » Πέμ Δεκ 20, 2012 3:28 pm

Ό τραυλισμός μού είναι μέγαλο μέρος τoύ ευατού μού. Πιστευώ ότι με ταυτίζει σάν άνθρωπο και με έχει κάνει άυτη που είμαι σήμερα.
Τραυλίζω από παιδί και ξεκίνησα θεραπεία πολύ μεγάλη αλλά νομίζω ίσος ήτανε για το κάλο αύτο. Από μικρή άρχιζα να γράφω και να εκφράζομαι με το μολίβει μου, βρισκόντας άλλοι τρόπει έκφρασεις. 'Οταν μεγάλωσα άνακαληπσα την φωτόγραφια. 'Εμαθα να εκφράζω τον εαυτό μου με το φώς και την γράμμη. Είχα ανάγκη να εκφραστώ και βρήκα αυτούς τούς τρόπους που τελικά με σπρώξανε στο εππαγελμά μου το φωτορεπορτάζ. Αλλά έχω πέρασει και δύσκολες στιγμές, μερικές φορές οι άνθρωπει δεν πίστευαν οτι θα μπορούσα να τα καταφέρω, αλλά αυτό νομιζώ ότι είναι η αδύθναμια τούς και οχι δικεί μου.Όταν δεν είμαι καλά ψυχικά είναι χειρότερα και θέλω  να βρώ ισσοροπεία με αυτό.
Δέν θέλω να ξεφορτοθώ το τράυλισμα μου γίατι μου έχει δώσει πολλά, και είναι το εγώ μου, αλλά θέλω να μπορώ να το ελένχω και να έχω την πειθαρχεία να τα καταφέρω.
Eirini
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Απ: Ο Τραύλισμος μου

Δημοσίευσηαπό mirela » Δευτ Ιαν 07, 2013 11:49 am

Καλώς ήρθες στο φόρουμ Ειρήνη!

Χαίρομαι που γράφεις πως ο τραυλισμός σου είναι μέρος τους εαυτού σου, γιατί έτσι είναι στην πραγματικότητα. Δεν είναι κάτι άλλο, κάτι ξένο από εμάς που πρέπει να το αποβάλλουμε... Είναι κομμάτι της προσωπικότητας μας, έτσι όπως έχει διαμορφωθεί μέχρι σήμερα. Σίγουρα μας επηρεάζει αρνητικά τις περισσότερες φορές γιατί δημιουργεί πολλές δυσκολίες στην καθημερινότητα μας, αλλά αν τον αποδεχτούμε, θα δούμε και μερικά θετικά στοιχεία που χωρίς τον τραυλισμό ίσως να μην τα είχαμε.

Η ανάγκη να εκφραστείς σε οδήγησε στο επάγγελμα που ακολουθείς τώρα. Ο άνθρωπος έχει έμφυτη την ανάγκη επικοινωνίας με τους άλλους υπόλοιπους ανθρώπους και την εκφράζει μέσα από πολλούς τρόπους. Κάθε μέρα, τα πρόσωπα που τραυλίζουν αποδεικνύουν με τη στάση τους και τις πράξεις τους πως μπορούν να τα καταφέρουν και πως η ομιλία δεν τα εμποδίζει και δεν τα κρατά μακριά από αυτά που θέλουν να πετύχουν στη ζωή τους και μπράβο σου που το έχεις καταφέρει!

Καλή επιτυχία στο πρόγραμμα!!
mirela
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Επιστροφή στο Η ιστορία του Τραυλισμού μου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης