πίσω στο site

Ο τραυλισμός μου!!!

Γράψτε μας την ιστορία του δικού σας τραυλισμού. Μας ενδιαφέρει να τη μοιραστείτε μαζί μας.

Ο τραυλισμός μου!!!

Δημοσίευσηαπό dimitris1234 » Τρί Ιούλ 10, 2012 1:13 am

Παιδιά καλησπέρα σας,το ονομά μου είναι Δημήτρης και έχω πρόβλημα τραυλισμού από μικρή υληκία σχεδών από 4 χρονών.Η ευραδειά μου δεν είναι καλή έχει πολά κοψήματα πολές λέξεις που δεν χρειάζονται αλλά τις χρησιμοπειώ και έτσι το αποτέλεσμα είναι να έχω πολλά γεμίσματα στην ομηλια μου και μερικές φορές να είναι κουραστικό και για τον ίδιο μου τον εαυτό,πάντα είχα άνγχος για το πως θα μιλήσω είτε ήταν γνοστώς η άγνοστως και τις περισοτεραις φορές απέφευγα αρκετές περιστάσεις,από τηλέφωνα μέχρι και μαγαζιά όπως,καφετέριες  φαστφουντάδικα ψηλικατζίδικα κ.λ.π έτσι που αποφάσισα να πάω στο κέντρο έρευνας & θεραπείας τραυλισμού γιατί πλέον είμαι 18 χρονών και θέλω να κάνω πράγματα στην ζωή μου που τα οποία στο παρελθόν δεν τα είχα κάνει γιάτι είχα το συγκεκριμένο εμπόδιο να με σταματάει.......Αυτά είχα να πω και εύχομαι σε όλα τα παιδιά που τραυλίζουν καλά αποτελέσματα ;)  ;)  ;)
dimitris1234
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Απ: Ο τραυλισμός μου!!!

Δημοσίευσηαπό nikos28 » Τρί Ιούλ 10, 2012 12:57 pm

Φιλε μου μπραβο σου που το προσπαθεις και το παλευεις απο τωρα....οσο πιο νωρις τοσο καλυτερα και πιο ευκολα θα το αντιμετωπισεις..
Μη το αφησεις να γινει εμποδιο στην ζωη σου μιας και εισαι πολυ μικρος και εχεις πολλα να κανει για το μελλον σου.
Σου ευχομαι πολυ δυναμη πολυ θεληση και θα τα καταφερεις..Το προγραμμα του ΚΕΘΤ ειναι απλα.....καταπληκτικο!!!
nikos28
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος

Δημοσίευσηαπό johntsil » Τρί Ιούλ 10, 2012 9:00 pm

Πηρες πολυ σωστη αποφαση και σου ευχομαι καλη προσπαθεια!!! :) Συνεχησε να προσπαθεις και να τα βλεπεις ολα απο την θετικη τους πλευρα.
johntsil
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος

Δημοσίευσηαπό elenael » Τετ Ιούλ 11, 2012 2:25 am

Καλή αρχή σου εύχομαι Δημήτρη με την θεραπεία σου, να έχεις τα αποτελέσματα που θες και να σου πάνε τα πράγματα όπως τα θες.
elenael
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος

Δημοσίευσηαπό Shakit » Σάβ Ιούλ 14, 2012 12:40 am

Δημήτρη ελπίζω να νοιώθεις καλά που μοιράστηκες κάποιες πολύ προσωπικές σου πτυχές που σε έχουν δυσκολέψει. Καλή συνέχεια!
Δεν μπορούμε να λυγίσουμε τον άνεμο, μπορούμε όμως να ρυθμίσουμε τα πανιά.
Άβαταρ μέλους
Shakit
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Δημοσίευσηαπό AGIOS » Κυρ Ιούλ 22, 2012 1:16 am

ΔΗΜΗΤΡΗ  ΚΑΙ  ΕΓΩ  ΤΟ  ΙΔΙΟ  ΕΙΧΑ  ΑΛΛΑ  ΚΑΤΑΛΑΒΑ  ΜΟΝΟ  ΟΤΑΝ  ΕΧΕΙΣ  ΑΠΟΛΥΤΗ  ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ  ΣΤΟΝ  ΕΑΥΤΟ  ΣΟΥ  ΕΙΣΑΙ  ΗΡΕΜΟΣ  ΚΑΙ  ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ  ΧΑΛΑΡΟΣ  ΚΑΙ  ΝΑ  ΜΗΝ  ΣΚΕΠΤΕΣΕ  ΤΗΝ  ΑΠΟΤΥΧΙΑ  ΠΑΡΑ  ΜΟΝΟ  ΤΗΝ  ΕΠΙΤΥΧΙΑ  ΚΑΙ  ΝΑ  ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙΣ  ΣΥΧΝΑ  ΤΗΝ  ΠΡΟΤΑΣΗ  . ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΝΩ  ΑΠΟ  ΤΟ  ΥΠΟΣΥΝΕΙΤΟ  ΜΟΥ  ΤΟ  ΚΑΚΟ  ΠΡΟΤΥΠΟ  ΟΜΙΛΙΑΣ  ΠΟΥ  ΕΧΩ  ΚΑΙ  ΚΑΛΟΣΩΡΙΖΩ  ΕΝΑ  ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ  ΠΡΟΤΥΠΟ  ΣΩΣΤΗΣ  ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗΣ  ΟΜΙΛΙΑΣ.  ΑΥΤΟ  ΘΑ  ΤΟ  ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙΣ  ΑΡΚΕΤΕΣ  ΦΟΡΕΣ  ΑΛΛΑ  ΘΑ  ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ  ΜΕΣΑ  ΣΟΥ  ΟΤΙ  ΘΑ  ΤΑ  ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ.  ΔΟΚΙΜΑ  ΣΕ  ΤΟ  ΚΑΙ  ΚΑΛΗ  ΕΠΙΤΥΧΙΑ...
AGIOS
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος

Επιστροφή στο Η ιστορία του Τραυλισμού μου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες