πίσω στο site

Ο Τραυλισμος μου

Γράψτε μας την ιστορία του δικού σας τραυλισμού. Μας ενδιαφέρει να τη μοιραστείτε μαζί μας.

Ο Τραυλισμος μου

Δημοσίευσηαπό thomas » Δευτ Ιούλ 09, 2012 11:40 pm

Γεια σας.Με λενε Θωμα.Ειμαι 20 χρονων. Ο δικος μου τραυλισμος εμφανιστηκε στο δημοτικο.Ειχα προβλημα στη ροη της ομιλιας μου.Μπορει να μην ηταν πολυ εντονο,ομως δεν επαυε να ειναι ενα προβλημα που με ταλαιπωρουσε σωματικα και ψυχικα.Παρ ολα αυτα δεν ειχα προβλημα στην αναγνωση.Αντιθετως μου αρεσε πολυ.Στο γυμνασιο ο τραυλισμος μου εγινε πιο εντονος.Επισης ειχα προβλημα και στην αναγνωση.Αυτο το προβλημα συνεχιστηκε και στο Λυκειο.Φετος αποφασισα να βαλω ενα τελος στο συγκεκριμενο προβλημα.Εδω και μια βδομαδα κανω ομαδικες λογοθεραπειες και τα παω πολυ καλα.Εχω περισσοτερη αυτοπεποιθηση στον εαυτο μου και ειμαι πιο ηρεμος και χαλαρος.Νιωθω πως η ζωη μου αλλαζει θετικα και ανακαλυπτω περισσοτερο τον εαυτο μου.Ευχαριστω.
thomas
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Απ: Ο Τραυλισμος μου

Δημοσίευσηαπό elenael » Τρί Ιούλ 10, 2012 12:13 am

Χαίρομαι για την απόφαση που πήρες Θωμά. Η λογοθεραπεία ελπίζω να είναι η αρχή για μια καλύτερη και πιο εύκολη ζωή
elenael
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος

Δημοσίευσηαπό johntsil » Τρί Ιούλ 10, 2012 8:58 pm

Καλη σου επιτυχια και συνεχισε την προσπαθεια :)
johntsil
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος

Δημοσίευσηαπό Shakit » Σάβ Ιούλ 14, 2012 1:03 am

Είναι σημαντικό που το έχεις συνειδητοποιήσει ότι έχεις μπει σε καλό δρόμο, Θωμά. Καλή συνέχεια!
Δεν μπορούμε να λυγίσουμε τον άνεμο, μπορούμε όμως να ρυθμίσουμε τα πανιά.
Άβαταρ μέλους
Shakit
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Δημοσίευσηαπό AGIOS » Σάβ Νοέμ 24, 2012 11:22 pm

ΘΩΜΑ  ΤΟ  ΡΗΤΟ  ΛΕΕΙ  Ο  ΕΠΙΜΕΝΩΝ  ΝΙΚΑ  ΤΑ  ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ  ΚΑΙ  ΣΤΟ  ΤΕΛΟΣ  ΑΜΕΙΒΕΤΑΙ.ΝΟΜΙΖΩ  ΑΥΤΟ  ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ  ΚΑΙ  ΣΕ  ΣΕΝΑ  ΑΡΚΕΙ  ΟΤΑΝ  ΑΡΧΙΣΕΙΣ  ΝΑ  ΜΗΛΑΣ  ΝΑ  ΜΗΝ  ΠΕΡΝΑ  ΑΠΟ  ΤΟ  ΜΥΑΛΟ  ΣΟΥ  ΤΥΧΩΝ  ΑΠΟΤΥΧΙΑ,ΜΕΣΑ  ΣΟΥ  ΘΑ  ΕΙΝΑΙ  ΜΟΝΟ  Η  ΕΠΙΤΥΧΙΑ  ΚΑΙ  ΤΙΠΟΤΕ  ΑΛΛΟ  ΑΛΑ  ΚΑΙ  ΚΑΠΟΤΕ  ΑΝ  ΔΕΝ  ΤΑ  ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ  ΔΕΝ  ΛΕΕΙ  ΤΙΠΟΤΕ, ΟΛΟΙ  ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ  ΑΝΔΡΕΣ ΚΑΠΟΤΕ  ΤΡΑΥΛΙΖΑΝ
AGIOS
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος

Επιστροφή στο Η ιστορία του Τραυλισμού μου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης