πίσω στο site

ο τραυλισμος μου

Γράψτε μας την ιστορία του δικού σας τραυλισμού. Μας ενδιαφέρει να τη μοιραστείτε μαζί μας.

ο τραυλισμος μου

Δημοσίευσηαπό nikos28 » Δευτ Ιούλ 09, 2012 7:29 pm

Ο τραυλιμος μου ηταν παντα στην ζωη μου απο τοτε που γεννηθηκα. Απο τοτε που εχω μνημη...........απο τοτε θυμαμαι να εχω τον τραυλισμο.
Ενα μεγαλο πληγμα και βασανο για μενα μου εκανε την ζωη μου τραγικη αντιμετωπιζωντας την καθημερινοτητα της καταστασεις τους ανθρωπους εχοντας αυτο το προβλημα...το οποιο μου εφερε πολυ πονο στεναχωρια θλιψη πανικο απογοητευση μεχρι και καταθλιψη.
Το προβλημα ηταν και ειναι αρκετα εντονο. Καθως μεγαλωνα γινοταν ακομα πιο εντονο. Δεν βοηθουσε και η οικογενειακη κατασταση να συμβαλει προς το καλυτερο....αλλα αντιθετα. Τοσα χρονια ζω μια φρικη, ειναι τεραστιο εμποδιο.......ητανκαι στα μαθητικα χρονια στα φοιτητικα και τωρα εχω να ανοιμετωπισω την δυσκολη κοινωνια, Πολυ περιληπτικα γραφω την υπαρξη του τραυλισμου και την μορφη του και το πως χαρακωσε την ζωη μου σημαδεψε ολα τα χρονια ολες τις στιγμες, επνιξε ευκαιριες για προοδο, επνιξε τις ισως περισσοτερες δυνατοτητες εξελιξης μου σε ολους τους τομεις.
Προχωραω λοιπον.......προσπαθω να τον αντιμετωπισω με την θεραπει στο ΚΕΘΤ θα αγωνιστω με οση δυναμη εχω και μου αφηνει αυτος ο δαιμονας που εχω μεσα μου να το μειωσω........
Ευχαριστω.
nikos28
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος

Απ: ο τραυλισμος μου

Δημοσίευσηαπό Chris » Δευτ Ιούλ 09, 2012 9:40 pm

Κάλη αρχή και κάλη θεραπεία σου εύχομαι. Μην ανυσυχείς, θα βοηθηθείς απο το ΚΕΘΤ
Chris
Πλήρες μέλος
Πλήρες μέλος

Δημοσίευσηαπό tzoulia » Δευτ Ιούλ 09, 2012 11:54 pm

Απο οτι καταλαβαινω ο πονος σου ειναι μεγαλος αλλα εισαι δυνατος ανθρωπος. Μπορεις οτι αυτην την αρνητικοτητα να την μεταστρεψης σε κατι σπουδαιο. Το προγραμμα που κανει ο κ Φουρλας σου δειχνει το μονοπατι. Το να το διαβεις ειναι καθαρα ατομικο θεμα. Ολοι κανουμε τις επιλογες μας και ειμαστε υπευθυνοι γι' αυτες. Σκεψου οτι ποσοι ανθρωποι τραυλιζουν αλλα ποτε τους δεν ειχαν την δυνατοτητα της θεραπειας. Αυτο και μονο σε κανει προνομιουχο. Καλη δυναμη!
tzoulia
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος

Δημοσίευσηαπό nikos28 » Τρί Ιούλ 10, 2012 12:52 pm

Σας ευχαριστω  για τις ευχες σας  το εκτιμω βαθεια...
Το ξερω οτι ειμαι προνομιουχος γιαυτην την ευκαιρια και αυτα που μας διδιαξε ο κ Φουρλας ηταν πραγματικα φοβερα και πολυ επιστημονικα βαθεια.
Βεβαια με αυτα θα πολεμησω και θα προσπαθησω να σταθω και να προσπερασω βγαζοντας αυτον τον δαιμονα απο μεσα μου.
Σας ευχομαι τα καλυτερα και σε σας να εχετε δυναμη στην οποια προσπαθεια σας.
nikos28
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος

Δημοσίευσηαπό Shakit » Σάβ Ιούλ 14, 2012 1:00 am

Η προσπάθεια άλλοτε είναι εύκολη, άλλοτε είναι δύσκολη, αλλά αξίζει τον κόπο! Καλό κουράγιο, καλή συνέχεια!
Δεν μπορούμε να λυγίσουμε τον άνεμο, μπορούμε όμως να ρυθμίσουμε τα πανιά.
Άβαταρ μέλους
Shakit
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Δημοσίευσηαπό nikos28 » Σάβ Ιούλ 14, 2012 7:03 pm

σε ευχαριστω......
τωρα που τελειωσε το κεντρο νιωθω διαφορετικα ομως......
ειναι περισσοτερο δυσκολο αποτι πιστευα το να μην αποπροσανατολιστω.....
θελει να χω το μυαλο συνεχεια συνεχεια........στη προσπαθεια.......καθε στιγμη....
nikos28
Αρχάριο μέλος
Αρχάριο μέλος

Δημοσίευσηαπό fanis » Πέμ Δεκ 27, 2012 11:21 am

Ελπιζω να συνεχιζεις την προσπαθεια σου και να τα πηγαινεις καλα.Φαινεται οτι εχεις μεγαλη δυναμη και πως εισαι αποφασισμενος να τα καταφερεις.Συνεχισε μονος σου μεχρι να πετυχεις τους στοχους σου.Ελπιζω να αλλαξε η γνωμη σου μετα απο το κεθτ και να βλεπεις τα πραγματα πιο αισιοδοξα!Καλη δυναμη! ;D
fanis
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Δημοσίευσηαπό cynthia » Σάβ Δεκ 29, 2012 10:22 pm

Ο τραυλισμός σου μοιάζει να σου έχει προκαλέσει πολύ πόνο και να ήταν πάντα ένα εμπόδιο στη ζωή σου. Ωστόσο κατάφερες να κάνεις κάτι γι' αυτό! Δεν είσαι πια μόνος σου και χαμένος μέσα σε αυτό που λέγεται τραυλισμός. Βρήκες ότι υπάρχει λύση. Λύση που απαιτεί κόπο και προσπάθεια. Ατομική. Ο καθένας τη δική του. Εύχομαι να σε βοήθησε το πρόγραμμα και να έχει αλλάξει ο τρόπος που αντιμετώπιζες τον τραυλισμό και τις ευκαιρίες στη ζωή σου!
cynthia
Ομάδα αυτοβοήθειας
Ομάδα αυτοβοήθειας

Επιστροφή στο Η ιστορία του Τραυλισμού μου

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης